Menu Zavřeno

Vinohrady

Naše vinařství obhospodařuje 2 hektary vlastních vinic. Díky starostlivé práci maximálně dodržena kvalita hroznů z pohledu zdravotního stavu, se kterým souvisí dodržení agrotechnických lhůt a optimální doba sklizně. Tyto vinice prochází v současné době restrukturalizací.

Vinice rodinného vinařství se nachází v rakvických vinařských tratích, Trkmansko a Kozí horka. Tyto tratě, orientované přavážně na jih, jihovýchod a jihozápad, patří k těm nejlepším na jižní Moravě. Není tedy divu, že z těchto lokalit pochází ta nejkvalitnější vína na Moravě.

Vinařství Lukeš sází na pěstování tradičních odrůd révy, jako je Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Müller Thurgau, Sauvignon blanc, Rulandské šedé, Muškát moravský, Pálava a Tramín červený. Mezi modré odrůdy na výrobu červených i růžových vín patří Svatovavřinecké, Frankovka, Cabernet Moravia, Dornfelder a Modrý Portugal. Sortiment doplňují vína z hroznů nakupovaných od smluvních partnerů.

Kvalitu těchto vín dokazují různá ocenění na výstavách okolních obcí i na prestižních soutěžích, jako jsou Vinum Juvenale, Forum Moravium, Malá encyklopedie českých a moravských vín či Král vín ČR.